Eleccions espanyoles 28-A

ERC reedita el triomf a Sant Cugat tres anys després

El PSC gairebé duplica els seus resultats de 2016

per Albert Hernàndez, 29 d'abril de 2019 a les 00:33 |
ERC ha tornat a guanyar les eleccions generals a Sant Cugat. Ho ha fet amb el 26,75% dels vots, més de cinc punts que el 2016, quan van sumar el 21,05%. Ha estat l'única formació que ha superat la barrera dels 10.000 vots, amb 13.772 suports. En Comú Podem, que fa tres anys va quedar en segona posició, ha passat a ser la quarta i a molt poca distància de Cs. 

JxCat ha estat el segon partit més votat, amb 8.615 paperetes (16,73%) i tanca el podi el PSC, amb 8.550 (16,61%). Els socialistes han fet un salt considerable, de cinquena formació més votada a tercera. En cinquè lloc ha quedat Cs, que s'ha quedat a 218 vots dels comuns.  


El PP ha sumat 2.546 suports (4,94%), Vox 2.127 (4,13%), Front Republicà 1.847 (3,59%) i PACMA 715 (1,39%).

Cens total:61.279
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:51.62084,24%
Abstencions:9.65915,76%
Vots nuls:1320,26%
Vots en blanc:3710,72%
PartitVots%
ERC-SOBIRANISTES13.77226,75%
JxCAT-JUNTS8.61516,73%
PSC8.55016,61%
ECP-GUANYEM EL CANVI6.43812,50%
Cs6.22012,08%
PP2.5464,94%
VOX2.1274,13%
FRONT REPUBLICÀ1.8473,59%
PACMA7151,39%
PCPC1090,21%
RECORTES CERO-GV830,16%
CNV470,09%
PCTC290,06%
IZQP190,04%


A continuació podeu consultar els resultats a nivell de Catalunya, d'Espanya i de la província de Barcelona. 

Diputats a escollir:48
Cens total:5.348.450
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:4.149.48577,58%
Abstencions:1.198.96522,42%
Vots nuls:20.5570,50%
Vots en blanc:22.4310,54%
PartitVots%Diputats
ERC-SOBIRANISTES1.015.35524,59%15
PSC958.34323,21%12
ECP-GUANYEM EL CANVI614.73814,89%7
JxCAT-JUNTS497.63812,05%7
Cs477.09611,55%5
PP200.2094,85%1
VOX148.4813,60%1
FRONT REPUBLICÀ113.0082,74%0
PACMA63.7131,54%0
RECORTES CERO-GV6.6320,16%0
PCPC3.3730,08%0
IZQP2.6730,06%0
PCTC2.4190,06%0
CNV2.4060,06%0
PUM+J4130,01%0

Diputats a escollir:350
Cens total:34.802.222
Escrutat99,99%
Vots comptabilitzats:26.361.05175,75%
Abstencions:8.437.15324,25%
Vots nuls:275.4101,04%
Vots en blanc:199.5110,76%
PartitVots%Diputats
PSOE7.480.75528,68%123
PP4.356.02316,70%66
Cs4.136.60015,86%57
PODEMOS-IU-EQUO3.118.19111,95%35
VOX2.677.17310,26%24
ERC-SOBIRANISTES1.015.3553,89%15
ECP-GUANYEM EL CANVI614.7382,36%7
JxCAT-JUNTS497.6381,91%7
EAJ-PNV394.6271,51%6
EH Bildu258.8400,99%4
CCa-PNC137.1960,53%2
NA+107.1240,41%2
COMPROMÍS 2019172.7510,66%1
PRC52.1970,20%1
PACMA326.0451,25%0
FRONT REPUBLICÀ113.0080,43%0
BNG93.8100,36%0
RECORTES CERO-GV46.4870,18%0
NCa36.1930,14%0
PACT30.4480,12%0
ARA-MES-ESQUERRA25.3840,10%0
GBAI22.1500,08%0
PUM+J21.7110,08%0
EN MAREA17.7260,07%0
PCTE14.1890,05%0
EL PI11.6710,04%0
AxSI11.4850,04%0
PCOE9.0940,03%0
PCPE8.9910,03%0
AVANT ADELANTE LOS VERDES7.2510,03%0
EB7.1280,03%0
CpM6.8900,03%0
SOMOS REGIÓN5.0180,02%0
PCPA4.7370,02%0
PH4.4350,02%0
UIG-SOM-CUIDES4.4330,02%0
ERPV4.2030,02%0
IZQP3.4090,01%0
PCPC3.3730,01%0
AHORA CANARIAS3.0270,01%0
CxG2.6920,01%0
PPSO2.6560,01%0
CNV2.4060,01%0
C.Ex-C.R.Ex-P.R.Ex2.1350,01%0
PREPAL2.1350,01%0
PR+2.0800,01%0
P-LIB1.2500,00%0
CILU-LINARES1.0790,00%0
ANDECHA ASTUR9090,00%0
"JF"8720,00%0
PYLN8240,00%0
FIA8030,00%0
FE de las JONS6410,00%0
SOLIDARIA6270,00%0
F85660,00%0
DPL5390,00%0
UNIÓN REGIONALISTA4830,00%0
centrados4580,00%0
DP3080,00%0
VOU3030,00%0
PDSJE-UDEC2760,00%0
IZAR2530,00%0
RISA1880,00%0
C 21690,00%0
+MAS+460,00%0
UDT280,00%0

Diputats a escollir:32
Cens total:3.993.803
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:3.121.82678,17%
Abstencions:871.97721,83%
Vots nuls:14.3890,46%
Vots en blanc:16.9170,54%
PartitVots%Diputats
PSC766.41924,66%9
ERC-SOBIRANISTES713.04922,95%8
ECP-GUANYEM EL CANVI508.42816,36%6
Cs372.09411,97%4
JxCAT-JUNTS314.68510,13%3
PP155.5045,00%1
VOX111.8103,60%1
FRONT REPUBLICÀ84.4082,72%0
PACMA50.3931,62%0
RECORTES CERO-GV5.5520,18%0
PCPC2.5310,08%0
IZQP2.1080,07%0
PCTC1.9500,06%0
CNV1.5890,05%0

 

 

Participació