El pròxim 26 de maig els catalans estem cridats a les urnes i per partida doble. Si bé haurem de triar els candidats per a representar-nos a Europa, el protagonisme se l'enduran indefugiblement les eleccions municipals, on caldrà votar el projecte polític que més s'adeqüi a com volem que sigui la nostra ciutat en un futur.
A continuació us presentem els candidats que optaran a l'alcaldia de Rubí. A sota mateix, trobareu els candidats que ja hi ha designats per a altres municipis de l'entorn.
Sant Cugat
Junts per Sant Cugat: Carmela Fortuny
ERC: Mireia Ingla
CUP: Núria Gibert
PSC: Pere Soler
Sant Cugat en Comú: Ramon Gutiérrez
Podem: Gabriel Jover
PP: Álvaro Benejam
Cs: Aldo Ciprian
Primàries Sant Cugat: Joan Recasens
Proposem: Dimitri Defranc
Units per Sant Cugat: Carles Toda
Vox: Nerea Andrés
Terrassa
Junts per Terrassa: Miquel Sàmper
ERC: Isaac Albert
CUP: Marc Medina
PSC: Alfredo Vega
Terrassa en Comú: Xavi Matilla
ICV: Ivan Martos
PP: Alex Rodríguez
Cs: Javier González
Primàries Terrassa: Pepi Oller
Vox: Jesús Rodríguez Panchón
Tot per Terrassa: Jordi Ballart
Familia y vida: Josep Maria Clotet
Sabadell
Junts per Sabadell: Lourdes Ciuró
ERC: Juli Fernàndez
PSC: Marta Farrés
En Comú Podem Sabadell: Joan Berlanga
PP: Esteban Gesa
Cs: Adrián Hernández
Vox: Patrícia Muñoz
Crida per Sabadell: Maties Serracant
Guanyem Sabadell: Rosa Domingo
Ara Sabadell: Ramon Vidal
Podem: Marta Morell
Primàries Sabadell: Àngels Folch
Nova Participació Sabadell: Ana Maria Huertas
Som Sabadell: Jordi Garcés
Escons en Blanc: Àlex Muñoz
Guanyem - Sí se puede: Marisol Martínez
Castellbisbal
Alternativa per Castellbisbal: Joan Playà
ERC: Toni Pons
PSC: Dolors Conde
Junts per Castellbisbal: Gemma Margarit
Cs: Jose Antonio Douton
Podem: Àlex Ariza
CUP: Olga Mateo
Ullastrell
Junts per Ullastrell: Miquel Puig
ERC: Jaume Puig
Cs: Pendent d'assignació
PSC: Pendent d'assignació
Matadepera
Junts per Matadepera: Nil López
ERC: Anna Piñol
CUP: Rosa Martínez
PP: Rosa Boix
Cs: Alberto Sánchez
PSC: Noemí Barja
Vacarisses
ERC: Toni Massana
Podem: Clara Fuster
Junts per Vacarisses: Xavi Garcia
Cs: Estefanía Muñoz
Unió Independent Vacarisses: Josep Maria Gibert
PSC: Conchi Miranda
Veïns per Vacarisses: Pedro Roque
PP: Mariano Méndez
Rellinars
PSC: Jaime Ortiz
ERC: Marta Roqué
Junts per Rellinars: Miquel Soriano
Grup Independent de Rellinars: Marta Roqué
Fem Rellinars - En Comú Guanyem: Rubén Lázaro
Viladecavalls
Junts per Viladecavalls: Cesca Berenguer
PSC: Marc González
ERC: Gloria Ullés
Fem Viladecavalls - En Comú Guanyem: Carles Rodríguez
Cs: Carlos Méndez
Nosotros Partido de la Regeneración Social: Manuel Martínez
Divergència Viladecavalls: Ramon Ruiz
Barberà del Vallès
PCPB: Sílvia Fuster
PSC: Ana del Frago
Junts per Barberà: pendent d'assignació
ERC: Pere Pubill
PP: Jaime José Fernández
En Comú Podem Barberà: pendent d'assignació
Ciutadans: pendent d'assignació
Cerdanyola del Vallès
Compromís per Cerdanyola: Carles Escolà
ERC: Helena Solà
PSC: Carlos Cordón
Junts per Cerdanyola: Joan Sánchez
En Comú Podem Cerdanyola: Maria Reina
PP: Manuel Buenaño
Ciutadans: pendent d'assignació
Ripollet
Ara Decidim Ripollet: Jose Maria Osuna
PP: Víctor Diéguez
PDECat: Joan Fandos
ERC: Jordi Soldevila
PSC: Luis Tirado
Ciutadans: pendent d'assignació
Montcada i Reixac
PSC: Bartolo Egea
Junts per Montcada: Joan Carles Paredes
En Comú Podem Montcada: pendent d'assignació
ERC: Jordi Sànchez
PP: Eva García
Ciutadans: pendent d'assignació
CUP: pendent d'assignació