ELECCIONS MUNICIPALS 2019

Aquests són els candidats a l'alcaldia de Rubí i de les principals poblacions del Vallès Occidental

Ja coneixem qui serà el cap de cartell de cada formació de cara al 26-M

per RubiTV.cat, 3 de maig de 2019 a les 08:30 |
L'ajuntament de Rubí | RubiTV.cat
El pròxim 26 de maig els catalans estem cridats a les urnes i per partida doble. Si bé haurem de triar els candidats per a representar-nos a Europa, el protagonisme se l'enduran indefugiblement les eleccions municipals, on caldrà votar el projecte polític que més s'adeqüi a com volem que sigui la nostra ciutat en un futur. 

A continuació us presentem els candidats que optaran a l'alcaldia de Rubí. A sota mateix, trobareu els candidats que ja hi ha designats per a altres municipis de l'entorn.



 




Sant Cugat

Junts per Sant Cugat: Carmela Fortuny
ERC: Mireia Ingla
CUP: Núria Gibert
PSC: Pere Soler
Sant Cugat en Comú: Ramon Gutiérrez
Podem: Gabriel Jover
PP: Álvaro Benejam
Cs: Aldo Ciprian
Primàries Sant Cugat: Joan Recasens
Proposem: Dimitri Defranc
Units per Sant Cugat: Carles Toda
Vox: Nerea Andrés

Terrassa

Junts per Terrassa: Miquel Sàmper
ERC: Isaac Albert
CUP: Marc Medina
PSC: Alfredo Vega
Terrassa en Comú: Xavi Matilla
ICV: Ivan Martos
PP: Alex Rodríguez
Cs: Javier González
Primàries Terrassa: Pepi Oller
Vox: Jesús Rodríguez Panchón
Tot per Terrassa: Jordi Ballart
Familia y vida: Josep Maria Clotet

Sabadell

Junts per Sabadell: Lourdes Ciuró
ERC: Juli Fernàndez
PSC: Marta Farrés
En Comú Podem Sabadell: Joan Berlanga
PP: Esteban Gesa
Cs: Adrián Hernández
Vox: Patrícia Muñoz
Crida per Sabadell: Maties Serracant
Guanyem Sabadell: Rosa Domingo
Ara Sabadell: Ramon Vidal
Podem: Marta Morell
Primàries Sabadell: Àngels Folch
Nova Participació Sabadell: Ana Maria Huertas
Som Sabadell: Jordi Garcés
Escons en Blanc: Àlex Muñoz
Guanyem - Sí se puede: Marisol Martínez

Castellbisbal

Alternativa per Castellbisbal: Joan Playà
ERC: Toni Pons
PSC: Dolors Conde
Junts per Castellbisbal: Gemma Margarit
Cs: Jose Antonio Douton 
Podem: Àlex Ariza
CUP: Olga Mateo

Ullastrell

Junts per Ullastrell: Miquel Puig
ERC: Jaume Puig
Cs: Pendent d'assignació
PSC: Pendent d'assignació

Matadepera

Junts per Matadepera: Nil López
ERC: Anna Piñol
CUP: Rosa Martínez
PP: Rosa Boix
Cs: Alberto Sánchez
PSC: Noemí Barja

Vacarisses

ERC: Toni Massana
Podem: Clara Fuster
Junts per Vacarisses: Xavi Garcia
Cs: Estefanía Muñoz
Unió Independent Vacarisses: Josep Maria Gibert
PSC: Conchi Miranda
Veïns per Vacarisses: Pedro Roque
PP: Mariano Méndez

Rellinars

PSC: Jaime Ortiz
ERC: Marta Roqué
Junts per Rellinars: Miquel Soriano
Grup Independent de Rellinars: Marta Roqué
Fem Rellinars - En Comú Guanyem: Rubén Lázaro

Viladecavalls

Junts per Viladecavalls: Cesca Berenguer  
PSC: Marc González
ERC: Gloria Ullés
Fem Viladecavalls - En Comú Guanyem: Carles Rodríguez
Cs: Carlos Méndez
Nosotros Partido de la Regeneración Social: Manuel Martínez
Divergència Viladecavalls: Ramon Ruiz

Barberà del Vallès

PCPB: Sílvia Fuster
PSC: Ana del Frago
Junts per Barberà: pendent d'assignació
ERC: Pere Pubill
PP: Jaime José Fernández
En Comú Podem Barberà: pendent d'assignació
Ciutadans: pendent d'assignació


Cerdanyola del Vallès

Compromís per Cerdanyola: Carles Escolà
ERC: Helena Solà
PSC: Carlos Cordón
Junts per Cerdanyola: Joan Sánchez
En Comú Podem Cerdanyola: Maria Reina
PP: Manuel Buenaño
Ciutadans: pendent d'assignació


Ripollet

Ara Decidim Ripollet: Jose Maria Osuna
PP: Víctor Diéguez
PDECat: Joan Fandos
ERC: Jordi Soldevila
PSC: Luis Tirado
Ciutadans: pendent d'assignació

Montcada i Reixac

PSC: Bartolo Egea
Junts per Montcada: Joan Carles Paredes
En Comú Podem Montcada: pendent d'assignació 
ERC: Jordi Sànchez
PP: Eva García
Ciutadans: pendent d'assignació
CUP: pendent d'assignació

 

Participació