eleccions municipals 2019

Consulteu a temps real l'escrutini de les eleccions municipals a Rubí

Us oferim les dades també de Catalunya, d'Espanya i de la província de Barcelona

per Redacció, 26 de maig de 2019 a les 20:00 |
Resultats electorals 2015 | Rubitv.cat
NacióDigital hem dissenyat un dispositiu especial per proporcionar-vos tota la informació actualitzada minut a minut des de Rubí. Per aquest motiu, us oferim els resultats de l'escrutini a temps real per poder seguir l'evolució d'aquesta nit electoral. A continuació podeu consultar els resultats que han obtingut els partits a la ciutat de Rubí:

Cens total:55.215
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:31.86157,70%
Abstencions:23.35842,30%
Vots nuls:990,31%
Vots en blanc:1410,44%
PartitVots%Regidors
PSC -CP10.48333,00%10
ERC-AM7.23122,77%7
ECP RUBI - ECG3.38810,67%3
Cs3.29810,38%3
VR2.0546,47%1
AUP - AMUNT1.6215,10%1
JXR - JUNTS1.3784,34%0
PP1.1713,69%0
VOX7152,25%0
PRIMARIES2820,89%0


A continuació podeu consultar els resultats a nivell de Catalunya, d'Espanya i de la província de Barcelona. 
Regidors a escollir:9.069
Cens total:5.422.407
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:3.513.33064,81%
Abstencions:1.907.30235,19%
Vots nuls:21.6090,62%
Vots en blanc:36.5761,05%
PartitVots%Regidors
ERC-AM819.84523,48%3107
PSC-CP765.23621,92%1315
JUNTS537.46315,39%2798
BARCELONA EN COMÚ-ECG302.5998,67%258
Cs277.8247,96%244
Capgirem BCN - AMUNT177.3305,07%335
PP108.2693,10%67
Altres83.2522,38%451
TxT27.9700,80%10
PODEMOS19.7360,57%18
APB-IdSelva8.1660,23%47
GOOB - FIC7.8740,23%71
FP-TE7.0300,20%32
ADR6.5780,19%10
PRIMÀRIES6.4100,18%22
A4.5680,13%16
UPM-UPM.cat3.9420,11%30
P.C.P.B.3.3520,10%6
CANIT-IDC2.1600,06%17
AM-LVDVDM2.0360,06%6
POBLE UNIT1.9960,06%9
MG - ICVMES- C1.9950,06%7
IUSF1.8970,05%6
GfP1.8310,05%6
U.C.-111.5870,05%6
CDA-PNA1.5490,04%20
A.p.C1.3450,04%7
UAS-POBLA1.3140,04%9
En-Cerd1.2290,04%18
Tria Roda1.2040,03%6
UpVV1.1160,03%6
ApO9430,03%6
C. TGN9330,03%7
SA9050,03%8
CeP8150,02%8
NIU8120,02%6
SOM POBLE7320,02%9
EV4520,01%6
SV4370,01%9
TOTS PER BENISSANET4360,01%9
IF4210,01%6
SMO4120,01%7
TPSB2740,01%7
IPA1860,01%7
SR1320,00%7
AB1110,00%7

Regidors a escollir:66.787
Cens total:35.270.492
Escrutat99,85%
Vots comptabilitzats:22.964.05865,20%
Abstencions:12.256.94734,80%
Vots nuls:213.1060,93%
Vots en blanc:214.2590,94%
PartitVots%Regidors
PSOE6.657.11929,26%22329
PP5.163.00222,69%20623
Cs1.876.9068,25%2788
Altres1.497.7576,58%5646
ERC-AM821.1163,61%3109
VOX659.7362,90%530
PODEMOS.IU575.8472,53%668
JUNTS537.6002,36%2799
MÁS MADRID518.4632,28%27
EAJ-PNV403.6541,77%1052
EH Bildu347.1901,53%1254
COMPROMÍS MUNICIPAL336.2511,48%724
BARCELONA EN COMÚ-ECG302.5991,33%258
ADELANTE294.7631,30%528
I.U.248.1521,10%767
BNG187.9010,83%457
CCa-PNC139.6710,62%275
Capgirem BCN - AMUNT121.2740,53%335
P.R.C.81.2490,36%350
NC-FA69.8340,31%105
AxSI43.9800,19%104
MÉS-APIB36.2120,16%86
PAR33.6970,15%658
FAC25.7550,11%49
EUPV - SA25.2090,11%76
GEROA BAI20.1770,09%47
U.P.L.20.0390,09%152
EL PI17.3550,08%79
AV17.1270,08%28
XAV14.6140,06%80
LAVALL12.6530,06%28
MAREA DE FERROL11.9050,05%40
UCIN11.6660,05%73
CHA11.3380,05%148
APB-IdSelva8.1660,04%47
GOOB - FIC7.8740,03%71
PR+7.3570,03%43
FP-TE7.0300,03%32
C. Bierzo5.5870,02%25
ESTREMEÑUS5.5040,02%60
ASG5.3450,02%34
P.P.SO.4.6580,02%78
IxH4.6140,02%28
AHORA DECIDE3.3200,01%97

Regidors a escollir:3.757
Cens total:4.041.062
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:2.598.59064,31%
Abstencions:1.441.91635,69%
Vots nuls:11.4450,44%
Vots en blanc:19.8260,77%
PartitVots%Regidors
PSC-CP628.63324,30%796
ERC-AM569.06522,00%1178
JUNTS296.83511,47%818
BARCELONA EN COMÚ-ECG274.85710,62%189
Cs232.9219,01%166
PP95.7713,70%38
Capgirem BCN - AMUNT77.6663,00%175
Altres40.9831,58%146
TxT27.9701,08%10
PODEMOS18.6280,72%16
ADR6.5780,25%10
PRIMÀRIES4.8760,19%12
P.C.P.B.3.3520,13%6
CONSTRUÏM2.9740,11%5
AM-LVDVDM2.0360,08%6
POBLE UNIT1.9960,08%9
MG - ICVMES- C1.9950,08%7
IUSF1.8970,07%6
GfP1.8310,07%6
U.C.-111.5870,06%6
AXSJ1.3840,05%5
CANETENCS1.3840,05%4
JUNTS1.3480,05%5
AT1.3370,05%4
TxA1.2810,05%4
IpR1.2390,05%5
V Vilanova3651.2140,05%4
TFB1.1420,04%4
UpVV1.1160,04%6
GOOB - FIC9990,04%7
ApO9430,04%6
SA9050,03%8
CeP8150,03%8
NIU8120,03%6
CANVI7640,03%4
JpB7190,03%5
V.V.5010,02%4
IF4210,02%6
P!4140,02%4
IPSM3640,01%6
TPSB2740,01%7
G.I.R.2480,01%5
ICB2280,01%6
UPM1820,01%7
IPVS1250,00%5
AB1110,00%7
AES590,00%5
SOM POBLE500,00%5

 

Participació