festa major rubí 2022

AGENDA | Tota la programació de la Festa Major de Rubí del 2 de juliol

Torna la ballada de Gitanes al carrer, abans de la nit més golfa de la celebració

per RubiTV.cat, 23 de juny de 2022 a les 09:12 |
Rubí recupera la ballada de Gitanes al Carrer | Ajuntament de Rubí
10 h a 12 h Taller de fabricació digital, tecnologia 360
Carnet Rubí 360, activitat infantil

Competència tecnologia i món digital
Hi col·labora: Escola d’Art i Disseny de Rubí edRa

edRa Escardívol
 
10 h a 13.30 h Festroc
Intercanvis amb La Trocalleria
Ho organitza: Servei Gestió de Residus
Pl. Anselm Clavé
 
10h a 13h La cambra fosca
Taller familiar
Hi col·labora: El Gra
Pl. Antiga Estació
 
10h a 14h Mercat de la Numismàtica i del Col•leccionisme 
Ho organitza: Associació Numismàtica de Rubí 2013
Pl. del Mercat
 
10 h a 14h Entrenaments  lliures de cotxes de radiocontrol a escala1/5
Entrenaments lliures
Hi col·labora: CLUB RADIOCONTROL RUBÍ
Circuit de radiocontrol
 
10.30h a 14 h El jardí desesperat
Exposició pictòrica
Ho organitza: Anna Tamayo
Hi col·labora: La Tata
C.de Rafael Casanova
 
11h  a 12 h Hoquei línia als barris
Demostracions de diferents nivells d’hoquei línia
Hi col·labora: HCR CENTPATINS
Pista poliesportiva del Parc de la Pau i la Natura
 
11h  Jornades de portes obertes i visita guiada
Museu Etnogràfic Vallhonrat
Museu Vallhonrat
 
11 h a 14 h Espai de jocs i inflables
Rbla. Ferrocarril
 
11.30h a 12.30h Taller de castells i sardanes, tradicions 360
Carnet Rubí 360, activitat infantil
Competència comunitat i participació
Hi col·labora: Escola de Sardanes Flor de Neu i Castellers de Rubí
Rbla. Ferrocarril
 
11.30h Un matí coneixent la cultura egípcia
Aprofitant el centenari del descobriment  de la tomba de Tutankhamon, l’egiptòloga Désirée Domínguez, ens aproparà a aqueta fascinant civilització amb una xerrada-taller a l’auditori del Museu Municipal Castell (MMUC)
A càrrec de Désirée Domínguez Carmona
Durada aproximada: dues hores
Inscripcions via c/e: museu@ajrubi.com fins al 30 de juny
Grup màxim de 25 inscrits
 
12 h Mercat noucentista
Mercat de Festa Major
Illa de vianants
 
12 h Food trucks
Pl. Pearson
 
12 h a 14 h Mostra d’oficis, fuster amb torn, forjador, artesania tèxtil i llauner
Mercat de Festa Major
Illa de vianants
 
12 h a 14 h Partit bàsquet de veterans
Partit anual amb els veterans del club
Hi col·labora: CEB. SANT JORDI
Pavelló de l’Escola Ntra.Sra. de Montserrat
 
12 h a 20 h  Exposició ‘Foto viva 2022’
Reviu amb imatges els millors moments de la Festa!
Hi col·labora: Grup Fotogràfic El Gra
Pl. Antiga Estació
 
12.15h  Jornades de portes obertes i visita guiada
Museu Etnogràfic Vallhonrat
Museu Vallhonrat
 
12.30h Anna Luna Quartet
Hi col·labora: Associació Jazz Rubí
Jardins de l’Ateneu
 
15 h a 20.30 h Festa de l’esport adaptat
Mostra dels esports adaptats de l’entitat a més de bàsquet i futbol 5
Hi col·labora: CLUB ESPORTIU HORITZÓ 1994
Pavelló de La Llana
 
16.30h a 20 h El jardí desesperat
Exposició pictòrica
Ho organitza: Anna Tamayo
Hi col·labora: La Tata
C. de Rafael Casanova
 
16.30 h a 21 h Torneig d’escacs obert a tothom
Torneig d’escacs en la modalitat Blitz obert a tothom que vulgui participar
Hi col·labora: A.E. RUBINENCA
Plaça Catalunya
 
17.30 h a 21 h Festroc
Intercanvis amb La Trocalleria
Ho organitza: Servei Gestió de Residus
Pl. Anselm Clavé
 
18 h Mercat noucentista
Mercat de Festa Major
Illa de vianants
 
18 h Food trucks
Pl. Pearson
 
18 h Mostra de castells
Anima’t a fer pinya amb els Castellers de Rubí
Hi col·labora: Castellers de Rubí
Pl. Pere Aguilera
 
18h a 23.30 h Campionat de frontenis per parelles
Semifinals per parelles i sopar de socis més persones convidades
Hi col·labora: FRONTENIS RUBÍ
Frontó de Ca n’Oriol
 
18 h a 20.30h Som gent alegre!
Espectacle musical dedicat a la Gent Gran
Hi col·labora: Associació Som Gent Alegre
Teatre Municipal La Sala
 
18.30 h a 21.30 h Mostra d’oficis, fuster amb torn, forjador,  artesania tèxtil i llauner
Mercat de Festa Major
Illa de vianants 
 
18.30 h  Taller de jocs interculturals, jocs del món 360
Aproximació al coneixement de les cultures africanes presents a la nostra ciutat a través d’un element universal com el joc.
Carnet Rubí 360, activitat infantil
Competència Igualtat
Hi col·labora: Xarxa Antirumors
Pl. Salvador Allende

18.30h Les petjades medievals a Rubí
A càrrec de Natalia Giménez de RubiGuiem
Punt de trobada: Cap de Sant Genís
Durada aproximada: dues hores
Es recomana calçat còmode i dur ampolla aigua
Inscripcions via c/e: info@rubiguiem.com
Grup màxim de 25 inscrits
 
18.30 h a 3h Fira d’atraccions i mercat d’artesania 
Pàrquing Rubí Forma
 
19h a 2h  Jam sessió electrònica 
DJ Juan Pro, DJ Kiko i DJ locals convidats  
Ho organitza: Sant Patrick’s Rubí
C.de Prim, Sant Patrick’s
 
19 h a 1 h Actuació dels grups de la Coordinadora de Entidades Andaluzas de Rubí
Hi col·labora: CECAR
Pl.Nova Estació
 
19 h Sortida de la XXXVIII Ballada de Gitanes al Carrer
Amb la col·laboració de colles, escoles i esbarts convidats.
Hi col·labora: Esbart Dansaire de Rubí
Rbla. Ferrocarril
 
Itinerari: Rbla. Ferrocarril, c. Cal Príncep, c. Cervantes, c. Colom, c. Dr. Turró, c. Pere Esmendia, c. Maximí Fornés, c. Dr. Robert, c. Pau Clarís, c. Cadmo, c. Joaquim Blume i Escardívol.
 
19 h a 2h Espai ARTBORETUM
Espai chillout
  • De 19 a 21 h: Demostració de graffitis a càrrec de Petados Crew
  • De 19 a 22 h: Market
  • De 19 a 2 h: Zona gastronòmica
  • De 19 a 21 h: DJ Red Land Sound
  • De 21 a 22.30 h: Dr. Rumbeta
  • De 22.30 a 1 h: Swing a Ling Colectivo Vinilo
  • De 1 a 2 h: Juli De Alonso (Supernova Group - Vértigo DJ)
Arborètum del Castell
 
19.30 h XXXVIII Ballada de Gitanes al Carrer
Ballada commemorativa del 50è aniversari de l’estrena del Ball de Gitanes, creada pel coreògraf rubinenc Albert Sans.
Hi col·labora: Esbart Dansaire de Rubí
L’Escardívol
 
19.30 h Yalah (Youth in Action to Learn Human Rights)
Una trentena de joves d’Estònia, Hongria, Itàlia, Macedònia del Nord i Rubí participen durant tota la setmana d’un intercanvi internacional, Erasmus Plus i ens preparen una performance sobre el valor de la diversitat, la convivència i els drets de les persones refugiades
Pl. Salvador Allende

20 h Ngomez Nokass
Música senegalesa
Concert Festival Rrandom
Pl. Salvador Allende

22.30 h  Gaby Ardèbol Jazz Organ Trio
Hi col·labora: Associació Jazz Rubí
Jardins de l’Ateneu
 
22 h 36è Concurs de Colles Sardanistes de Rubí
Prova del campionat territorial de comarques barcelonines a totes les categories.
Hi col·labora: Escola de Sardanes Flor de Neu
Rbla. Ferrocarril
 
22.30 a 23.30h  Òrbita Cia. Zen del Sur
Circ contemporani
El Celler

00.30h Edgar Blues Power Trio
Concert de blues
Hi col·labora: Societat de Blues de Rubí
Jardins de l’Ateneu
 
24 h La SoniK Takes the City vol. IV
Quarta edició del festival de La SoniK amb un ambient juvenil i alternatiu podreu gaudir de les actuacions de Sybarites, Sharin Skank & DJ Rambla i Yowii.
Hi col·labora: AJM La SoniK
Pl. Salvador Allende
 
23 h Nit de revival
23h Javier de los Pecos
24.30 h Salseta del Poble Sec
2 h Ciao Raffaela
Festival RRandom
Pl. Dr. Guardiet
 
24 h Nancys Rubias
Festival RRandom
L’Escardívol
 
1.30 h Dos pajaros y un trio
Tribut a Serrat i a Sabina
Festival RRandom
L’Escardívol
 
4 h Versión Imposible
Festival RRandom
L’Escardívol
 
6 h Xocolatada
L’Escardívol

*Compte amb el Bòjum aquesta Festa Major, que és un golfo i us donarà xarop, Xarop de Canya!

 

Participació